Usługi

Wynajem ładowarek teleskopowych

Dla wielu firm budowlanych i gospodarstw rolniczych zastosowanie ładowarki teleskopowej, wraz z odpowiednim osprzętem może rozwiązać problem zbyt rozbudowanego parku maszynowego, a w konsekwencji doprowadzić do znacznych oszczędności serwisowych i eksploatacyjnych. Wykorzystując popularnie zwane teleskopy można wykonywać nie tylko prace  niwelacyjne, przeładunkowe i transportowe, ale także wszelkiego rodzaju roboty wykonywane  terenowymi wózkami widłowymi lub wynajmowanymi koparko ładowarkami z operatorem.  

W rolnictwie ładowarki teleskopowe wykorzystywane są najczęściej do prac przeładunkowych i załadunkowych m.in. obornika, słomy, drewna.  Innymi cechami ładowarki teleskopowej pracujacej w rolnictwie jest transport bigbagów, palet czy skrzyniopalet. Zadania te rolnicy wykonywali ciągnikiem rolniczym z ładowaczem czołowym.
 
Ładowarka teleskopowa wychodzi daleko poza funkcje takiego zestawu. Prace związane z załadunkiem materiałów sypkich, paszy czy obornika to również mocne strony ładowarek. Wykorzystując cztery, tej samej wielkości napędzane koła, łatwość kierowania i bardzo użyteczny wysięgnik teleskopowy pionowo lub poziomo ładowarka teleskopowa staje się wygodnym, a wkrótce niezbędnym narzędziem pracy nowoczesnego rolnika. 
Porównując ładowarkę teleskopową z funkcjonującymi dotychczas na rynku ładowaczami czołowymi atutem jest właśnie wysięgnik teleskopowy umożliwiający operowanie ładunkiem w dwóch kierunkach, poziomym umożliwiającym wsunięcie materiału poza standardowy promień pracy zwykłej ładowarki czołowej oraz pionowym wykorzystywanym do transportu popularnych w rolnictwie big bagów, lub unoszenia na zawiesiu łańcuchowym różnych elementów i ładunków. Ładowarki pracują także jako ciągniki rolnicze.
 
W firmie Widlatex posiadamy ładowarki renomowanych firm jak JCB i Manitou. Wynajem ładowarek teleskopowych jest możliwy zarówno na krótki jak i długi nawet kilkuletni okres. Wszystkie wynajmowane przez nas maszyny są objęte opcją full service.